ayna kullanmanın püf noktaları

Dekorasyonda ayna kullanmak her zaman için çok iyi bir çözümdür. Çünkü, aynalar dekorasyonda dar ve küçük alanları geniş gösterir. Ortama ışıltı ve renk getirir. Dekorasyonda ayna kullanmanın bazı püf noktaları vardır. İşte, dekorasyonda ayna kullanmanın püf noktaları ;

dekorasyonda ayna kullanımıAynalar üzerine yansıyan ışığı yansıtırlar. Lambalar hatta gün ışığını kullanıldıkları odaya yayarlar. Üstelik derinlik hissi yarattıklarından dekorasyonda çok tercih edilirler. Özellikle aynaları, göz hizasında kullanmak ve eşyaların yoğun olduğu noktaya yerleştirmek alanın genişliğini daha da arttırır.

Ayna kullanımında seçilecek olan aynanın tarzı ise evinizin dekorasyonu ile alakalıdır. Klasik bir evde seçilen ahşap, oymalı aynalar ile modern evlerde kullanılacak olan pop art aynalar dekorasyona uyum sağlamaktadır. Büyük ve duvarda geniş yer kaplayan aynalar, genelde yemek masasının hemen arkasına ve masayı görecek şekilde yerleştirilirse, yemek masasındaki tüm yemekleri ve zenginliği tüm eve bereket olarak geri verdiğine Feng Shui felsefesinde inanılır. Gene Feng Shui’ye göre kapı girişlerinde ve yatak odalarında ayna kullanılmamalıdır. Ayna enerjiyi geri yansıttığından yatak odanızda rahatsızlık, kapı girişinde ise olumlu enerji kaybı yaratmaktadır. Tasarımcıların son yıllarda ayna modellerine al atması ile, farklı tasarımlı çok model ortaya çıkmıştır. Özellikle, parçalı pek çok aynadan oluşan modeller, her ortamda şık yansımalar oluşturmaktadır. Bir alanda sıkışık ve dar olan noktalarda ayna kullanabilirsiniz. Duvara asacağınız farklı tarzlarda olan aynalar ile o alanda bir yanılsama oluşmaktadır. Göz, o alanı daha geniş görmektedir. Bu nedenle, ayna kullanımı çok önemlidir.

ayna modelleriGenelde ayna kullanılırken dikkat edilmesi gereken şey, aynayı mümkün olduğunca gün ışığını görecek şekilde ya da avize, ışık kaynağı yanında kullanılmasıdır. Ayna modeli seçerken, evinizin dekorasyonuna göre seçim yapabilirsiniz. Fakat, unutulmaması gereken şey, bu sene klasik evlerde modern, modern evlerde klasik ayna modellerinin moda olduğudur.

Beğendiyseniz Paylaşın!..