dünyanın en pahalı güneş gözlükleri

Güneş kendini yavaş yavaş göstermeye başladı. Bahar aylarında kendini gösteren güneş insan sağlığı için oldukça faydalı ve gerekli. Havalar iyice ısınmaya ve güneş daha da parlamaya başladığı zamanlarda kendimizi özellikle gözlerimizi güneşin zararlı ışınlarından korumamız gerekiyor. Bunun için de kaliteli güneş gözlükleri kullanmak hem gözlerimiz hem de sağlığımız açısından önem kazanıyor. Kaliteli bir güneş gözlüğüne aşağıda sıraladığımız güneş gözlükleri kadar bir bedel kesinlikle ödemenize gerek yok. Ama biz yine de sizlere dünyanın en pahalı güneş gözlüklerini tanıtalım istedik;

chopard güneş gözlüğü

1. Chopard Güneş Gözlüğü – 400,000 $: Bu güneş gözlüğünde 51 adet nehir elması bulunmakta. Toplam 4 karatlık bir elmas içermekte olup, sapı 24 ayar altın kullanılarak yapılmıştır. Bu harika gözlüğün inanılmaz özellikleri var ama, almak için bir servet ödemek gerekiyor.

dolce gabbana güneş gözlüğü

2. Dolce Gabbana güneş gözlüğü – 383.609 $: Dünyanın en iyi tasarımcılarından biri olan Dolce Gabbana, altın çerçeveli, kahverengi camlı bir güneş gözlüğü tasarladı ve fiyatını da 383.609 dolar olarak belirledi. Bu güneş gzölüğünün bu denli yüksek fiyatının olmasının nedeni ise çerçevesinde kullanılan otantik altın. Sınırlı sayıda üretilen bu güneş gözlüğü de bir servet değerinde.

shiels- zümrüt güneş gözlüğü

3. Shiels Emerald Güneş Gözlüğü – 200,000 $: Kuyumcu Shiels, zümrüt malzeme kullanarak benzersiz bir çift güneş gözlüğü üretti. Bu çok ince ve küçük güneş gözlüğünün çerçevesi bir dizi ince altın tel ile yapılmış. Camları ise otantik zümrüt taşlar kullanılarak üretilmiş.

cartier panthere -güneş gözlüğü

4. Cartier Panthere Güneş Gözlüğü – 159.000 $: Bu güneş gözlüğünün Panthere olarak adlandırılmasının sebebi her yerinde panter işlemelerinin bulunmasıdır. Çömelmiş bir şekilde oturan bu pantere bakmak benzersiz bir duygu. Şöyle ki, gözlük 18 ayar beyaz altından, 561 adet pırlanta taş ve 645 adet zekice kesilmiş mavi safir ile bezenmiştir.

luxuriator güneş gözlüğü

5. Luxuriator Kanarya Elmaslı Güneş Gözlüğü – 65.000 $: Los Angeles’te Franco tarafından yapılan bu güneş gözlüğünde gömülü bir şekilde küçük elmaslar yer almaktadır. 18 ayar altın çerçevesi ve elmaslar ile listemizdeki en pahalı beşinci güneş gözlüğü.

Beğendiyseniz Paylaşın!..